Jak na kvalitní spánek?

Spousta lidí kvalitu spánku podceňuje a žije v domnění, že není až tak důležitý. Ovšem opak je pravdou a právě to, jak se vyspíme, úzce ovlivňuje celé dny, naše chování, jednání, pracovní nasazení a koneckonců také náladu. Spánek zkrátka koriguje celý náš život a proto by měl být co nejkvalitnější. Jak ale tělu zaručit dostatek odpočinku, aby nebylo vyčerpané a rozlámané? Vše závisí na prostředí, ve kterém se svému snění oddáváte.

V první řadě vymalujte

Než se vůbec rozhodnete ke koupi postele, skříní a dalšího nábytku, ložnici vymalujte tak, abyste se v ní cítili co nejpohodlněji a také bezpečně. Místnost, ve které budete noc co noc usínat a následně se probouzet, nesmí působit studeným a takzvaně nezabydleným dojmem. Ložnice je vždy oázou klidu a relaxace, proto se během malování vyhněte křiklavým barvám a také halucinogenním tapetám. Raději preferujte teplejší odstíny smetanové, okrové nebo lila.

Na postavení nábytku záleží!

Kam postavíme postel? Třeba ,,támhle“, vždyť je to jedno. Opět špatně! Místo, kam se rozhodnete postel postavit je důležité, neboť v každém pokoji existují různé zóny, které jsou určeny pro určitý druh nábytku a vybavení. V žádném případě postel nestavte do rohu, cítili byste se sklíčeně, naopak ji umístěte do prostoru tak, aby kolem vás bylo dostatek místa. Následně myslete na to, zda čelem nesměřujete přímo k oknu, ráno byste mohli mít problém s brzkými slunečními paprsky. Pokud není jiné volby, pořiďte si kvalitní žaluzie nebo rolety.

Volte osobité dekorace

Někteří jedinci volí dekorace a doplňky pouze na základě estetiky, to je ale v místnosti, jako je ložnice také špatně. Vyvarujte se abstraktním soškám či podobným modelům s příliš ostrými hroty, které působí dráždivě. Naopak se zaměřte na oblé předměty a také na věci osobního charakteru jako jsou výrobky z keramiky od vašich dětí, fotorámečky s rodinou fotkou a podobně. Tyto předměty vás při pohledu na ně příjemně zahřejí u srdce, což je pro usínání velmi příjemné.

Nezapomeňte na kvalitní povlečení

Velikou roli ve kvalitě spánku hraje také ložní prádlo. To by nemělo být z nepřírodních materiálů, v žádném případě nesmí ,,kousat“ a rovněž je nejlepší pořídit si takové, které disponuje jemnými odstíny a nevýraznými motivy. Co se materiálu týče, vsaďte na čistou bavlnu nebo satén.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.