Jak na kvalitní spánek?

Mnozí z vás si možná vůbec neuvědomují, co je v životě doopravdy důležité. Svou veškerou energii vkládáte do zaměstnání, které vám následně přináší příjemné výdělky, neustále řešíte starosti s domácností, partnerské vztahy a vše okolo dětí a na sebe přitom nemyslíte. Ovšem kvalitní odpočinek, relaxace a především pak spánek je zárukou kvalitního života. Vyčerpaný organismus se špatně soustředí a člověk je posléze podrážděný, nemá chuť nic podnikat a má negativní vliv na své okolí. Přestaňte se přetěžovat a zamyslete se nad tím, jestli je váš spánek opravdu natolik hodnotný, jako by měl ve skutečnosti být.

Prostředí je základ

Říkáte si, že není až tak důležité kde svou hlavu složíte, ale hlavně, že máte střechu nad hlavou? To je sice pravda, ale pokud noc co noc usínáte v disharmonickém prostředí, těžko se vyspíte do růžova. Základem tedy rozhodně je klidné prostředí, které je vhodné pro odpočinek a relaxaci. Prvním a velmi důležitým kritériem je výběr ložnice, ta nemusí být extrémně prostorná, ale v každém případě by měla vlastnit okno a dostatek světla, které vám umožní větrat a také vás často přirozeně probudí. jakmile víte, kde bude vaše ložnice, vrhněte se na její zvelebení a zde buďte obzvláště opatrní. Jistě, červená barva a tmavé odstíny v interiérech letí, ale v pokoji, kde potřebujete spát působí dráždivě, proto se jim obloukem vyhněte. Místo toho se soustřeďte na krémovou, smetanovou, lila nebo světle modrou. Takto vymalované zdi, ložní prádlo a doplňky jsou zárukou příjemného usínání i probouzení.

Nezanedbejte výběr postele

Jakmile máte vymalováno, přichází za řadu nákup nábytku. Jestli se rozhodnete pro vestavěné skříně, komody, nejrůznější police a nebo si pořídíte ve vedlejší místnosti šatnu, záleží zcela a jenom na vás, čemu ale věnujte opravdu dostatečnou pozornost, je postel. Zapomeňte na nejrůznější akce, které slibují postele za pár korun. Raději zainvestujte do prostorného letiště s čalouněným čelem a nebo volte masivní nábytek, který je stabilní a moderní bude i za desítky let. Myslete vždy na to, že vy i parter něco vážíte a proto také vaše postel musí něco vydržet.

Myslete na záda

Matrace jedna plus jedna zdarma? Toto je jistě lákavá nabídka, ovšem pouze v případě, že se jedná o matrace zdravotní a v lepším případě přímo na míru. Koupě matrace je neuvěřitelně důležitým bodem při zařizování ložnice, neboť i sebeluxusnější postel vám bude absolutně k ničemu, pokud se budete noc co noc trápit na nevyhovující matraci. Pakliže máte špatná záda či nevlastníte ideální stavbu kostry, rozhodně se o volbě matrace poraďte se svým lékařem či fyzioterapeutem.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.