Jak efektivně využít balkon?

Není nad to, bydlet v rodinném domě s prostornou zahradou, kde se děti pořádně vyřádí a vy si můžete užívat sázení květin a pěstování bio zeleniny. Ovšem ne každému se zadaří vlastnit takovouto nemovitost a pokud jste neměli to štěstí, nezbude vám, než zůstat v bytě. Útěchou vám ale může být balkon, který rázem změní váš celkový pohled na takzvané ,,králíkárny“. A pakliže vám obývaní bytu vyhovuje, využijte balkon dle svých přání a nejtajnějších fantazií.

Klasické posezení

Balkon původně slouží jako místo, kde můžete strávit čas na čerstvém vzduchu a vynahradit si tak částečně zahradu a bydlení v domě. Ideálním řešením je proto vybudovat si zde posezení, kde můžete uvítat i své přátele a nebo si užít chvilku sami pro sebe. Záleží pouze na vás a také na prostorových možnostech, jestli si pořídíte pohodlná polstrovaná křesílka a nebo vsadíte na dřevěný zahradní nábytek, u kterého lze i nerušeně stolovat a dopřávat si tak nedělní oběd nebo večerní vínečko.

Menší zimní zahrada

Někdo by u domu uvítal menší zahrádku s rovným placem a minimem rostlin, jiný by se naprosto vyžíval v zahradničení. Pakliže truchlíte po skleníku a pěstování nejrůznějších plodit, vyrobte si menší zimní zahradu právě z balkonu. Nechte jej profesionálně zasklit a pěstujte zde rajčata, okurky, všemožné bylinky a samozřejmě květiny. Jako třešničkou na dortu bude menší křesílko, v jehož náruči si denně užijete vůni přírody a pohodlí.

Další místnost

Některé byty, byť jsou velmi malé, vlastní poměrně prostorný balkon. Dnes lze, díky brilantním designerským a architektonickým vychytávkám, udělat s bytem naprosto cokoliv a proto se rozmohl trend takzvané další místnosti, kdy necháte balkon přeměnit v pokoj, který využijete efektivněji. Pořídili jste si byt 2 plus 1, přičemž řešíte dilema s dětským pokojem? Pak vše vyřešte jednoduše a za pomocí předělání balkonu právě na onen dětský pokoj.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.