Jak efektivně vyčistit sedačku?

Každý, kdo má děti, moc dobře ví, že udržovat stoprocentní pořádek, jednoduše není možné. Děti neustále pobíhají, tu rozlijí mléko a tam zase rozsypou cereálie. Podlahu či kuchyňskou linku setřete jednoduše a po špíně není ani vidu, co ale dělat v případě, přijde-li k újmě sedací souprava? Máme pro vás hned několik tipů, které opravdu fungují!

Rýže na červené víno

Jedním z největších strašáků je rozhodně vylité červené víno. To totiž ne a ne pustit, ať uděláte cokoliv. Pro tentokrát ale zapomeňte na drahé saponáty a čistící prostředky a sáhněte do útrob spíže. Klasická rýže vám totiž pomůže nejlépe. Vysypte obsah sáčku na skvrnu, přitiskněte ji k povrchu a nechte působit. Rýže to sebe nasákne tekutinu, ale také barvu. Sedačka bude za nedlouho vypadat jak nová.

Voda a ocet na oživení barvy

Připadá vám po letech používání sedačka tak nějak zašlá, flekatá a omšelá? I v tomto případě si vystačíte s domácími surovinami za pár korun, aniž byste nutně museli investovat do nového nábytku. Do vody přidejte pár kapek obyčejného kuchyňské octu, vezměte hadřík a pohovku vydrhněte. Ocet nejenom odstraní drobné nečistoty, ale také osvěží a oživí barvy. Sedací souprava se bude blýskat jako kdysi.

Líh na pivo

Stejně, jako můžete na pohovku vylít víno, stane se to samé například s pivem, které lze rovněž obtížně odstranit. Ani zde vám pravděpodobně nepomohou drahé saponáty, co ale práci usnadní, je obyčejný líh. Ten seženete například v lékárně, a to za pár desítek korun. Líh řeďte s trochou vody, důkladně promíchejte, namočte do směsi hadr a ještě mokrý jej položte a přitiskněte na povrch s pivní skvrnou. Takto nechte působit ideálně přes noc a ráno se těžte s opět čisté pohovky.

Na kávu a kakao jedině sůl

Kdo by to byl řekl, že ty největší a zdánlivě nejodolnější skvrny dokáže odstranit opět něco, co má doma naprosto každý člověk. Řeč je o kuchyňské soli, jež dokáže hotové zázraky. Káva a kakao jsou nejenom dobrými držáky, ale díky své tmavé barvě je opravdu nijak nezamaskujete. Pakliže se vám nebo ratolestem stala nehoda s hrnkem a tyto chutné moky opravdu skončily na pohovce, posypte skvrnu tlustou vrstvou soli a nechte působit 24 hodin. Sůl absorbuje veškerou vlhkost a dokáže na sebe účinně navázat i barvy.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.