Jak efektivně vyčistit koupelnu?

Tak tuto otázku si kladou snad všechny ženy, které si nerozumí s nepořádkem a jejich snem je neustále se lesknoucí podlaha a všechny ostatní povrchy. Vysát koberce, uklidit linku a vyprat závěsy není až taková věda, ale kompletně vydrhnout koupelnu, která během týdne dostává opravdu zabrat, se mnohdy může jevit jako takřka nesplnitelný úkol. Pokud stále nevíte, jak efektivně zatočit s veškerou koupelnovou špínou, nechte se inspirovat a učiňte nánosům jednou pro vždy konec.

Savo vždy po ruce

Někteří lidé tvrdí, že by se klasické Savo nemělo v domácnostech vůbec vyskytovat. Pravdou je, že čistit jím ložnici nebo dětský pokoj, kde spíte, není ideální, neboť obsahuje dráždivé chemikálie, avšak jestli nějaký přípravek účinně a jednou pro vždy zatočí s vleklými plísněmi, pak je to právě ono drastické Savo. Takže popadněte rukavice, kartáč, Savo a hurá na spáry.

Pryč s vlhkostí

Neustále se vám v koupelně drží vlhkost a vy si marně lámete hlavu nad tím, jak se tam vzala? Pak při svém úklidu pravděpodobně zapomínáte na fakt, že se ve vanách a sprchových koutech drží voda, která má tendence zatékat za spáry a tam následně vlhne, plesnivý a také znehodnocuje povrch, který se vlivem vody všelijak kroutí a odlepuje. Pro čistění koupelny si proto obstarejte speciální savé hadříky, které vysuší i špatně dostupná místa.

Ocet na zrcadla

Ať děláte co děláte, zrcadla jsou praktický stále flekatá a vám už pomalu, ale jistě dochází energie a trpělivost. vyhoďte do koše veškeré chemické přípravky slibující luxusní lesk a hladký povrch a vsaďte na starou a dobrou osvědčenou metodu našich babiček – voda a ocet. Ocet dokáže rozpustit i tu největší špínu a povrch zbavit nepříjemné mastnoty. Vezměte si proto obyčejné noviny, trochu octa rozředěného s vodou a pusťte se do práce.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.