Jak efektivně vybavit malý byt?

Nemovitosti nejsou v dnešní době nijak lacinou záležitostí, kterou by si mohl dovolit pořídit naprosto každý. Není tedy divu, že většina mladých lidí, ale také rodin s dětmi bydlí v menších bytech, které jsou stísněné a obvykle nepříliš vhodně zařízené pro praktické žití. Pakliže i vás trápí malý byt a nevíte, jak jej zařídit tak, aby vyhovovat veškerým standardům, vašim potřebám a ještě byl trendy, nechte se trochu inspirovat…

Jídelna a kuchyně v jednom

V menším bytě se zkrátka musíte spokojit se spoustou ústupků a buď či nebo. V tomto případě platí, že se musíte vzdát jídelny ve prospěch obývacího pokoje či prostornější kuchyně, ve které se vám bude lépe vařit. Nezoufejte však, protože o klasický jídelní stůl samozřejmě nepřijdete. Pokud žijete sami či pouze s partnerem, vyřešte jej formou barového pultu, který se prakticky hodí k lince a v případě početnější rodiny volte takzvanou prodlouženou kuchyňskou linku a nebo praktickou desku umístěnou na stěně.

Úložné prostory

Zázračnou úsporou místa mohou být v tomto případě také úložné prostory, jež dokáží pojmout neuvěřitelné množství textilu a jiných věcí a navíc přitom vypadat fantasticky. Bydlíte li v podkrovním bytě, nebojte se zkosených skříní se zrcadlovou stěnou, která opticky zvětší místnost. Dalšími praktickými úložnými prostory jsou pak sedací souprava s vysouvací spodní částí, krabice, které lze zasunout pod postel a mnoho dalšího.

Šetřete barvami

Barvy jsou v interiérech určitě hezkým zpestřením, avšak menším prostorám opticky ubírají na velikosti, čehož docílit dozajista nechcete. Místo červených stěn a pestrobarevných tapet proto vsaďte raději na světlejší odstíny, bílou barvu a sklo, jež opticky zvětšuje a prodlužuje. Abyste se v bytě necítili studeně, vynahraďte si absenci barevných stěn zajímavými a vtipnými bytovými doplňky a nejrůznějšími dekoracemi.

Využijte stěny

většina lidí si zvykla různé předměty pokládat na zem. Květináče, vázy, svícny, to vše můžete spatřit u lidí, jejichž podlaha je přeplněná, kdežto zdi zejí prázdnotou. V menším bytě efektivně využijte každý kousek a nebojte se obsadit stěny knihami, policemi či hodinami.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.