Interiér v jarních motivech – jak na to?

uv

Jaro udeřilo v plném proudu a jistě i vy cítíte tu příjemnou optimistickou a především veselou energii, která začíná být prakticky hmatatelná. Na jaře se většina lidí cítí o poznání příjemněji, než je tomu v zimě, proto se přirozeně obléká barevněji a také má tendenci svůj domov trochu osvěžit a zbavit jej ony zimní nudy a šedi. Chcete svůj interiér zahalit do jarních tónů a motivů a nevíte jak na to? Pak se nechte inspirovat a buďte kreativní.

Zaostřeno na barvy

Pro jaro jsou naprosto typické výraznější a hlavně veselé barvy, které jsou v zimě tak trochu v útlumu. Zatímco od října do března jsou v kurzu především tóny tmavé, zemité a nenápadné, na jaře se příroda probouzí k životu a spolu s ní i celá barevná škála. Jaké barvy by se u vás doma tedy měly vyskytovat? Rozhodně se jedná o pastelové odstíny, které jsou letošní sezónu neuvěřitelně in. Pořiďte si například světle růžovou či pudrovou pohovku, v obchodě nenechejte ani tyrkysové polštářky a pakliže nechcete příliš investovat, vyměňte alespoň záclony nebo povlečení, a to ideálně ve žlutých nebo zelených tónech. Fantazii se meze nekladou, proto se barev určitě nebojte.

Autor: DIANEFANTASY

Květy všude kolem

Když se řekne jaro, většině lidem se automaticky vybaví květiny a jiné rostlinné motivy, které k tomuto famóznímu ročnímu období samozřejmě neodmyslitelně patří. Již od března můžete květiny ve všech možných konkrétních i abstraktních podobách vidět ve všech výlohách módních domů a butiků a stejně tak se objevují i bytovém designu. Skvělou volbou je například květinová gauč dokonale ladící ke světlé pohovce, dále pak závěsy s většími květy, příjemně vypadají také květinové tapety a v neposlední řadě i obrazy, které budou trendy i v době, kdy květy v interiérech vyjdou z módy.

Autor: OCCA-HOME.CO.UK

Přírodní materiály hrají prim

V zimních měsících se do bytu skvěle hodí materiály jako je plast, sklo nebo kovy, které jsou těžké, tmavé a tudíž k zimě naprosto ideální. Na jaře je naopak třeba interiér výrazně osvěžit a odlehčit, proto zapomeňte na tyto kombinace a raději se zaměřte na přírodu, ze které jarní trendy čerpají. V bytech a domech by se tak měly hojně vyskytovat přírodní materiály v podobě dřeva, ideálně světlého, kamene a v neposlední řadě i korek, který je stále více populární. Dřevěné podlahy, obložení a nábytek jsou navíc stálicemi, které z módy nikdy nevyjdou, proto se nemusíte bát do nich zainvestovat.

Autor: POLYVORE

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.