Interiér, kde převládá šedá – jak jej zařídit?

uv

Trendy se v interiérech mění stejně tak, jako  móda a to, co bylo moderní minulý rok, nemusí být letos až tak aktuální. Při zařizování svého bydlení se proto mějte trochu na pozoru a snažte se vyhýbat aktuální výstřelkům které by vás přišly velmi draho a přitom se vám za chvíli okoukají. V módě jsou ceny podstatně nižší, avšak v bydlení by vás neustále změny vyšly opravdu draho. Skvělou volbou na zařízení interiéru je šedá barva. Její neutrálnost je natolik variabilní, že ji můžete kombinovat s mnoha barvami, motivy i materiály a dokonce styly. A jak zařídit šedý interér, aby nebyl chladný a nudný? Máme pro vás pár skvělých tipů.

Šedá spolu s broskvovou

Naprosto skvělou volbou je vybrat světle šedé odstíny, které jsou neuvěřitelně multifunkční. Pokud bude šedá barva tvořit hrubý základ, máte mnoho možností, jak postupovat dále. Vyberte si například šedou postel a šedé ložní prádlo s bílými nebo černými detaily. Jestli se bude jednat o lampičku na nočním stole nebo nábytek je čistě na vás. K těmto kombinacím pak volte broskvový odstín, který použijete na závěsy, pohovku, koberec nebo třeba polštáře. Šedá a broskvová utvoří dokonalou kombinaci, která zahřeje a bude stylová i za deset let.

Autor: szeying00

 Šedá a zlatá

Šedá barva v mnoha lidech evokuje odnož stříbrné a proto mají tendence tyto dvě barvy automaticky kombinovat společně, a to nejenom v případě interiéru, ale také outfitů. Pokud však spojíte chladnější šedou se studenou stříbrnou, rázem získáte naprosto sterilní a neosobní prostředí, ve kterém se pravděpodobně nebudete cítit příliš dobře. K neutrální šedé proto zvolte spíše hřejivou zlatou, která je velmi nadčasová a trendy nejenom letošní rok. K šedé skříňce bude zlatá pohovka dokonale pasovat.

Autor: anamari2

Šedá a růžová

Zlatá barva je poměrně výrazná a někomu by v interiéru mohla vadit a dokonce překážet. Obzvláště v případě, jste-li spíše konzervativní povahy a nepotrpíte si na okázalost, zlatá nebude vhodnou volbou. Co vás však jistě potěší a pohladí na duši je kombinace šedé spolu s jednou starorůžovou nebo pastelově růžovou. Růžové detaily se mohou objevovat pouze na doplňcích anebo v případě pohovky, která bude jemná a decentní tak, jak si představujete.

Autor: sxphiegk

Šedé vedle modré

Modrých odstínů je nespočet a ne všechny se snesou s jakoukoliv barvou. Například královská modrá dokonale vynikne vedle bílé nebo červené a jemná pastelová modrá zase vedle výraznější barvy jako je žlutá. Pokud však chcete kombinovat k šedému interiéru, vyberte si jemně tyrkysovou, která se stane dokonalým doplňkem a výrazným prvkem například obývacího pokoje.

Autor: timonefizzy

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.