Fasáda zase jako nová? Vyzkoušejte metodu pískování

Všechny stavby postupem let chátrají a i když byly jednou krásné, čisté a moderní, za desítky let zcela vybledne jejich barva, omítka ztratí svoji původní jiskru, místy se začne loupat a jistě ji budou zdobit stopy po deštích, kroupech, střídání se ročních období a možná i nějaké ty grafity. Interiér je zpravidla důležitější než venkovní prostředí, nicméně i ten nejluxusnější obývací pokoj a krásná kancelář nebo prodejna budou za zdí nepěkného exteriéru zcela nenápadné. Aby stavba opět prokoukla, nemusíte se nutně vrhat do předražených rekonstrukcí a stavět lešení, bohatě vám postačí fasádu vyčistit…

Jak fasádu vyčistit?

Při představě, jak pomocí kyblíku s vodou a hadrem drhnete celý dům, jste se pravděpodobně orosili, nicméně můžete být v klidu. Čištění fasád je záležitostí specializovaných firem, které vám za skvělé ceny obnoví krásu fasády, která bude rázem vypadat jako nová. Nezáleží na tom, jestli chcete zvelebit svůj rodinný dům, sídlo společnosti nebo obchod s květinami, čištění fasád se vztahuje na spoustu ploch a zaručuje skvělé výsledky. Metod existuje hned několik, přičemž k těm nejžádanějším a nejoblíbenějším patří mobilní pískování nebo chemické mytí. Pro jakou variantu se rozhodnete vy?

Fasádu vyčistíte pomocí pískování, autor: tryskani-piskovani-ars

 Pískování pro dokonalý efekt

Nejúčinnější variantou čištění fasád je určitě pískování, jiným slovem také tryskání. Pokud tento výraz slyšíte poprvé, pak byste si měli pozorně přečíst, o co se vlastně jedná. Pískování je velmi efektivní metodou opracovávání povrchů pomocí proudu abrazivních částic. Na první pohled vám tryskování může připadat jako omývání zdiva, nicméně díky silnému tlaku a obsahu písku se povrch rovnoměrně obrušuje, čímž dochází k jeho čištění a obnově. Pomocí tohoto principu lze očistit široká škála povrchů jako staveb, zdí, ale také kovů, dřeva a dalších materiálů. Metoda pískování tak jednak dokáže vyčistit fasádu, ale mimo jiné dovede čistit cihly, odstraňovat omítky a nátěry, odstraňovat korozi a nátěry železobetonových konstrukcí, připravuje povrchy před nanesením nátěru a v neposlední řadě umí dokonale očistit památky a historické stavby.

Pískování jedině se systémem TORBO

Víte, jak vyčistit fasádu?, autor: tryskani-piskovani-ars

Pískování lze provádět několika způsoby, přičemž ne všechny jsou vhodné. Jistě si dokážete představit, kolik nepořádku může tryskání nadělat. To ovšem neplatí v případě, kdy je celá akce doprovázena systémem TORBO. Ten totiž nepotřebuje externí napojení na media jako je voda nebo elektro a díky možnosti elektrického nastavení eliminuje prašnost až o 95 %. Pískování Praha tak může proběhnout přímo u vás doma, ve sklepech, garážích nebo i v zastavěných prostorách se špatnou dostupností.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.