Drobnosti, co vám mohou změnit život k lepšímu

Máte sice krásně vybavený byt přesně podle vašich představ, ale přeci jenom se v něm ne vždy cítíte zcela komfortně a příjemně? Na vině může být řada nepříjemných faktorů, které mohou negativně ovlivňovat živobytí a nezáleží na tom, zda se tísníte v malé garsonce nebo vlastníte přepychové mezonetový byt v ještě přepychovější čtvrti. Víte, jaké drobnosti by mohli váš život rapidně zlepšit, a to prakticky okamžitě a levně? My ano!

Rolety dělají divy

V moderních bytech se čím dál častěji eliminují stínidla, která jsou údajně lapačem prachu a navíc, dle slov designerů, zbytečností. Pravdou je, že v jednoduchosti je krása a v posledních letech je IN minimalismus, avšak absence rolet, záclon, závěsů nebo klasických žaluzií, vám může pěkně zatopit. Ač do vašeho desátého patra sice není vidět z ulice a ani od sousedů, sluneční paprsky si najdou cestu naprosto všude a pakliže si chcete čas od času přispat, mohly by být o víkendech nezvaným návštěvníkem. Pořízením stylových a menších rolet, které padnou přímo na okenice a mají automatické zapínaní, situaci efektivně vyřešíte a pokud je pořídíte v Ikea, Bauhausu nebo třeba v OBI, pak ještě ušetříte.

Pryč s nepříjemnými pachy

Pachy jsou samozřejmě nedílnou součástí každého bydlení a objevují se prakticky ve všech místnostech a obzvláště pak v případě, máte-li je propojené. Česnek či cibule z kuchyně, sportovní obuv z chodby a pachy z toalety, to vše se může v bytech a domech mísit a držet dlouhé hodiny, ne-li dokonce dny. Pokud máte pocit, že větrání a klasické osvěžovače vzduchu nepomáhají, obstarejte si antipachové svíce, které na sebe navážou nepříjemné pachy s místností a snadno je tak zlikvidují. vaše domácnost už bude vonět pouze po citrusech, vanilce nebo jiné vůni, kterou si sami vyberete.

Pozor na plísně

Vlhkost si rozhodně nevybírá pouze starší dob a nevzhledné byty, ale zkrátka a jednoduše všechny stavby, kde nebylo provedeno dobré těsnění a izolace. Pakliže váš byt již nyní trápí přílišná vlhkost, mohou se časem objevit i plísně, které jsou jednak estetickou katastrofou, mohou vám zničit i drahý nábytek, ale především jsou zdraví škodlivé. předejděte alergickým reakcemi, kopřivkám či astmatu a obstarejte si vysoušeče vzduchu, které mohou být v místnosti zapnuté celý den a pakliže je nastavíte na tichý režim, snadno v jejich přítomnosti i usnete.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.