Dřevostavby

Zdravě žít neznamená jenom zdravě jist a pohybovat se, ale také zdravě bydlet. O pohodlném a zdravém bydlení má každý trochu jiné představy. Může se to lišit jak už ve velikosti prostoru, tak i v kompozici domu či bytu. Pořizování vlastního bydlení je jedna z nejnáročnějších životních investicí. Je proto důležité zamyslet se nad těmito potřebami a požadavky na bydlení, jako je třeba: zdali počítáme s příchodem dětí, jestli chceme skutečně setrvávat na stejném místě a podobně. Je pak tedy důležité promyslet si různé možnosti bydlení.

Jedním z řešení pohodlného bydlení je mobilní dřevostavba. Někteří si pod pojmem mobilní představují domeček na kolečkách, ovšem ve skutečnosti tomu tak není. Je to skvělé řešení pro ty, co potřebují bydlet relativně levně a rychle. To se týká například mladých párů, které očekávají rodinu v brzké době, seniorů, rozvedených, ale také pro lidi v krizových situacích, jako jsou lidé po povodních a jiných živelných pohromách. Dřevostavba může také sloužit jako příjemné rekreační bydlení, nebo letní sídlo.

Jednou z obav zájemců o tuto dřevěnou verzi bydlení je strach, že dřevostavba nevydrží při živelných pohromách. Extrémní výkyvy počasí se stávají i součástí našeho klimatu, proto firmy, zabývající se návrhy a realizacemi dřevostaveb, s nimi začínají počítat. Určité typy dřevostaveb jsou odolnější vůči zemětřesení, vichřicím a dokonce i povodním a záplavám.

 

Princip mobilních dřevostaveb

Jednou z největších výhod dřevostavby je, že není nutné stavební povolení. Jako podklad je potřeba rovná, pevná plocha – ideální je betonová deska, ale stačí i panely, zámková dlažba, či dokonce dřevěné fošny, betonové patky nebo jen zemní vruty. Jediné co musíte zajistit, je připravit přípojky na inženýrské sítě (elektřinu, plyn, vodu, odpady). Základem každé dřevostavby, je panelová stavba, kterou zajistí firma, která se těmito stavbami zabývá těmito typy staveb. Panelovou stavbu vám firma dodá již smontovanou a přiveze vám ji na požadované místo. Instalace proběhne celkem rychle (během pár hodin), a tak dům je okamžitě obyvatelný. Základem je ocelový nosný skelet, jehož stěny jsou vyplněny konstrukčními deskami a izolacemi tak, jako u klasických nemobilních dřevostaveb. Jelikož dřevostavby jsou ve stavebnictví momentálním trendem, používají se moderní, kvalitní materiály, které díky skvělé funkčnosti nájemníka neomezují téměř v ničem. Bydlení v dřevostavbě je tedy stejně komfortní jako bydlení v klasickém domě.

Interiér můžete volit podle libosti, vnitřní obklady totiž nabízí širokou nabídku materiálů typu sádrokarton a podobně. Fasáda je z vláknocementových či jiných obkladových desek, skla nebo hliníku či palubek. Jednou z největších výhod je to, že může být odvětrávána. Střecha může být pultová či sedlová.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.