Designové akvárium jako doplněk vašeho bytu

Pravdou je, že mnoho lidí si myslí, že s pořízením akvarijních rybiček s akváriem nebudou mít téměř žádnou práci se staráním o něj v budoucnu. Proto jsou akvarijní rybičky tak častým domácím mazlíčkem. Po pořízení akvárii i s příslušnými obyvateli, ale často lidé zjišťují, že to není až zas tak nenáročný mazlíček. Nejprve, byste proto měli zvážit několik aspektu, které souvisí s případným začleněním do interiéru.

Jedním z důvodů, proč si akvárium lidé pořizují, je z důvodu estetického hlediska (prožitku). Některým totiž připadá uklidňující pohled na akvárium, líbí se jim podvodní život, a tak je často navozena příjemná atmosféra v bytě. Proto ti, kterým připadá akvárium estetické a chtějí si ho zakoupit by se měli zamyslet i nad jeho umístěním, aby působilo v bytě přirozeně, dokonce si ho můžete umístit i tak, že bude skvělým designovým doplňkem. Doporučuje se, že by akvárium mělo stát na místě, na které perfektně uvidíte z pohodlného místa (často t bývá ze sedací soupravy, ze židle od jídelního stolu nebo klidně i z postele. Důležité ovšem je, aby na rybičky nesvítilo přímé slunce, mohlo by jim to uškodit. Dále by mělo být místo klidné, rušné místo totiž pro rybičky rozhodně není ideální, z důvodu toho, že jsou rybky velmi plaché.

Doporučení

Asi nejznámější a zároveň nejvyhledávanější tvar akvária je hranol nebo oválná nádoba (ze zdeformovaného skla). Na trhu jsou ale i akvária, která můžou být i různě zkosená, panoramatická či mohou mít tvar rohové nádrže.

Akvárium umístěte na místo, na kterém rybičky budete moc pohodlně čistit a krmit. Samozřejmostí je blízký přívod elektřiny a přístup k vodě i odpadu. Je na vás jak velké akvárium si můžete dovolit. S většími akvárii musíte počítat s tím, že bude potřebovat více nosnou podpěru (poličku). Snadno se dají pořídit malá akvária, která mají do 100l , středně velká akvária, které mají od 200l do 500l, nebo i velké které můžou mít od 500l až do 700l. Pořídit si také můžeme sestavu akvária se základnou. Tyto sestavy mají hned několik výhod, a to že základna mívá úložný prostor, který se hodí na nejrůznější pomůcky k údržbě akvária. Doporučuje ale jakoukoliv verzi akvária podložit měkkou podložkou, která zabrání případnému prasknutí dna.

Jestli ale chcete opravdu originální designový kousek, spíše zajděte za výrobcem akvárii, který vám akvárium vyrobí na míru, podle vašich představ. Jedno z nejdůležitějších pravidel je, že výška akvária by neměla přesahovat jeho šířku, z důvodu toho, že širší nádrže se lépe prostorově zařizují.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.