Co všechno potřebujete pro dokonalé zahradní grilování?

Jakmile skončí dlouhá zima, která se již zdála nekonečnou, s radostí začneme odhazovat teplé svetry a konečně si zase užívat venkovních aktivit, které byly několik předešlých měsíců naprostým tabu. K nejoblíbenějšímu druhu zábavy, která je blízká snad všem věkovým kategoriím, patří grilování, kterému se můžete oddávat od jara až do podzimu a to přes den i v nočních hodinách. Aby ovšem vaše grilovací party s přáteli či menší posezení s rodinou bylo vždy dokonalé, rozhodně nezapomeňte na vše nezbytné…

 Kvalitní gril je základ

Pojem grilování celkem logicky pochází o slova grilovat, čili se rozhodně neobejdete bez grilu. Jistě si můžete pořídit nějaký levnější, menší a nepříliš kvalitní, ovšem celá akce se vždy točí okolo jídla a hodování, proto by požitek z připravovaných a grilovaných pokrmů měl být vždy něčím extra, což vám laciná náhražka neposkytne. Pakliže jste se rozhodli připravovat hovězí steaky, pečenou zeleninu a flambovaný ananas, pořiďte si víceúčelový gril, který díky své výkonnosti nevyžaduje žádné speciální umění. Vyzkoušejte například ověřenou klasiku od značky Weber, která je ve všech ohledech trefou do černého.

Posezení pro všechny

Celý proces grilování však není jenom o jídle, ale také o společnosti, se kterou jste se rozhodli strávit den, popřípadě večer. Z toho důvody je velmi důležité posezení a celkové prostředí, kde budete stolovat. Nemusíte nutně vlastně luxusní zastřešený altán s ratanovými vyztuženými křesly, ale co vám nesmí chybět, je prostorný stůl se židlemi, kam se vejde každý a vzhledem k nevyzpytatelnosti počasí si sezení opatřete stanem či nastavitelnou plachtou, déšť a krupobití dovedou grilování opravdu pokazit.

Potřebné náčiní

Pokud jste již někdy grilovali tak dobře víte, že je zapotřebí sem tam použitým náčiní určené přímo pro gril. Pořiďte si proto příslušenství, které vám usnadní práci a celý proces grilování. V první řadě se zaměřte na kvalitní uhlí a podpalovač, který vám usnadní zapalování a stabilitu ohně. Poté neopomeňte dokoupit také kleště na jednoduchou manipulaci s potravinami a do třetice se opatřete hliníkovými nádobami, které ogrilované maso a jiné pochutiny udrží delší dobu horké a čerstvé.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.