Co v obývacím pokoji rozhodně nesmí chybět?

Každá místnost v domě nebo bytě má svůj jasný charakter a účel. Kuchyně je dílnou veškerých chutných pokrmů, jídelna slouží k jejich následné konzumaci, koupelna zase k relaxaci a hygieně a obývací pokoj je pro většinu z nás jakousi stěžejní společenskou místností. Stejně jako si toaletu nedovedeme představit bez potřebného záchodu a kuchyni bez kuchyňské linky, existují jistá nepsaná pravidla a „seznam“ předmětů, které by v obývacím pokoji rozhodně neměly chybět…

Posaďte se prosím…

Možná jste si doposud nikdy neuvědomili, kam vlastně vaše kroky vstupem do obývacího pokoje směřují. Aniž bychom nad tím museli nějak bádat, automaticky se usadíme v sedací soupravě nebo v pohodlném křesle a následně už záleží na nás, jestli si pustíme oblíbenou televizi, nebo se budeme interaktivně, za pomocí knihy, vzdělávat. Pravděpodobně je vám tedy jasné, že stěžejním bodem každého ,,obýváku“ je právě prostorná sedací souprava či komplet menších pohovek a křesel. Tyto vymoženosti však neslouží pouze k vašemu pohodlí, nýbrž jsou jakousi reprezentací vás a vašeho blahobytu  v případě jakékoliv návštěvy. Není nad to, usadit své přátele a známé do pohovky, ze které se jim nebude chtít jen tak odejít.

Budiž světlo

Osvětlení obecně, bývá majiteli bytů a domů často opomíjeno a stavěno na vedlejší kolej, přitom právě kvalitní světlo dělá tu pravou domácí atmosféru a dovede navodit pocit příjemné, ba dokonce skvělé nálady. Pakliže v obývacím pokoji sedíte téměř vždy v pološeru nebo si nepříjemně stíníte, nejspíš se cítíte unaveně, otupěle a možná i rozmrzele. Vyzkoušejte hřejivé světlo úsporných žárovek, které stylově skryjte do moderních lustrů a lampiček, které se rázem stanou dokonalým designovým doplňkem.

Návštěva v galerii

Holé stěny nejsou hezké v žádné místnosti, natož pak v obývacím pokoji. I když možná patříte k vyznavačům čistého minimalistického stylu dle Skandinávského designu, nepleťte si jednoduchost a eleganci se strohostí a studeností. Ozvláštněte tu největší plochu místnosti zajímavým obrazem, který je blízký vašemu srdci a jež ve vás při pohledu na jeho krásu vzbuzuje příjemné pocity.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.