Bezpečné bydlení pro děti a domácí mazlíčky

ba

Moderní bydlení je snem téměř každého člověka a čím dál více se lidé snaží si zařídit své bydlení k obrazu svému a dle poslední módy. Nicméně bydlení by mělo být nejenom trendy, ale také praktické a v určité době především bezpečné. Pokud doma máte domácí mazlíčky nebo malé děti, pak by bezpečné bydlení mělo být na prvním místě. Jak byt nebo dům zabezpečit před zraněním? Tyto tipy vám jistě pomohou.

Pozor na ostré hrany

Každý rodič velmi dobře ví, že veliké nebezpčení dětem hrozí z ostrých předmětů a také hran. Že by v blízkosti vašich ratolestí neměly být nože nebo nůžky je naprostou samozřejmostí, nicméně ostré hrany jsou na každém kroku. Konferenčnímu stolu přidejte oblé zábrany, Hranaté květináče vyměňte za oválné a jinak ostré a nebezpečné předměty přemístěte tam, aby na ně děti nedosáhly.

Autor: LUISAVIAROMA.COM

S úklidem vždy opatrně

Mít uklizený byt je základ a pakliže máte děti nebo domácí mazlíčky, měli byste mít doma vždy řádně uklizeno. Nicméně pokud si nebudete dávat dostatečný pozor na čistící prostředky, můžete se setkat s katastrofou. Čistící prostředky jsou pro děti nebezpečné a pro psy nebo kočky stejně tak. Mějte proto veškeré saponáty a ředidla uložena na takovém místě, kam děti nemohou. Skříňky v jejich blízkosti k těm místům rozhodně nepatří a stejně tak ne kuchyňská linka.

Květiny ano, ale…

Bydlení bez květin a dalších rostlinek by bylo velice chuté a neosobní, a tom není sporu, nicméně ne všechny varianty jsou pro bydlení vhodné. Obzvláště ne v případě, máte-li malé děti, které si s kytičkami velmi rády hrají a ještě raději je ochutnávají. Některé rostliny v bytech vypadají naprosto skvěle, ale jejich konzumace může být nebezpečná. Před koupí těchto dekorací se proto v květinářství informujte, zda jsou rostliny jedovaté a v ideálním případě kupte takové, co jedovaté nejsou a i tak je umístěte na taková místa, kam děti a domácí mazlíčci nemohou.

Autor: NEIMANMARCUS.COM

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.