Barvy interiéru, které jsou v létě IN

Letní měsíce jsou tak nějak prototypem optimismu a veselý, které charakterizují především výrazné a příjemné barvy. Stejně tak, jako v létě preferujete spíše barevnější oblečení a originální doplňky, i co se interiéru týče, dostanete chuť jej trochu měnit, přestavovat, renovovat či alespoň vymalovat. Nechte se inspirovat trendy letošní sezóny a ,,oblečte“váš byt či dům do atraktivních odstínů, které potěší a zahřejí na duši.

Vybírejte chytře

Máte-li chuť popadnout váleček, barvu a pořádně se vyřádit, dobře si rozmyslete, jakou místnost budete malovat. Mějte vždy na paměti, že zatímco bílé stěny dostanou tmavší nádech okamžitě, ty v červeném provedení se zpět na bílo malují poměrně obtížně. Pokud vás přepadla touha vybarvit nějaký pokoj, vrhněte se například na ten vaší ratolesti, kde s výraznou zelenou, oranžovou nebo žlutou barvou jistě zabodujete a dítko bude mít pocit něčeho nového.

V kuchyni neexperimentujte

Obzvláště obezřetní a praktičtí buďte v situaci, kdy vás napadne vaší kuchyňskou linku z přírodního dřeva vyměnit za zbrusu nový lesklý model v červené nebo fialové barvě. Pravdou je, že odstíny těchto kuchyní jsou v kurzu, ale rovněž se snadno ,,koukají“ a přeji jenom, jejich koupě nepatří k nejlacinější. Volte proto raději úspornější variantu a vsaďte na nejrůznější doplňky a dekorace v podobě ubrusů, závěsů, dóz na potraviny, nádobí a podobně. Pořídit je můžete v již zmiňované červené nebo například v letní zelené, lila a nebo neutrální modré.

Kombinace barev a symbolů

Vymalovat celý obývací pokoj narůžovo by chtělo opravdu hodně odvahy a ne každý z rodiny by váš krok ocenil. Letním trendem barev v obývacích pokojích jsou právě růžová, zelená, krémová, ale také okrová. Pakliže jste se přeci jen rozhodli pro změnu, postupujte systematicky a nenásilnou formou. Vyberte si stěnu, která je nejvíce holá a té dejte vámi vybranou barvu, na stěnu vedlejší či protilehlou pak umístěte stylovou tapetu, která bude tón v tónu s vámi zvoleným odstínem. Obývací pokoj se rázem promění v neobyčejnou místnost s nápadem a fantazií.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.