4 tipy jak v domácnosti ušetřit

Stále se zmítáme v doznívající ekonomické krizi, ve které se většina domácností naučila šetřit. Otázkou ale zůstává, jestli způsob, jakým jste se ubrali, je ten správný a zda se zbytečně neomezujete, zatímco na jiných frontách hýříte. Jakmile začalo ,,jít do tuhého“, řekli jste si, že omezíte příjem masa, začnete kupovat méně kvalitní suroviny a na víkendové výlety můžete zapomenout? Pak jste možná šetření vzali za ten špatný konec, neboť k utržení financí v domácnosti stačí poměrně málo…

Vyměňte žárovky

Snad největší chyby, které se rodiny dopouštějí, je neustálé pořizování laciných a nefunkčních žárovek s tím, že jsou nejlevnější. Opak je ale pravdou. I když v supermarketu pořídíte zářivku za pár korun, její spotřeba energie a především životnost nelze srovnat s led svítidly či jinými úspornými žárovkami, jejichž pořizovací cena je sice vyšší, ale výsledný efekt vám ušetří až tisíce korun ročně. Vyhoďte jednou pro vždy laciné zářivky a přejděte na ty spořivé.

Myslete na vodu

Spousta z vás si možná neuvědomuje, kolik korun vás denně stojí voda. Je naprostým nesmyslem, abyste s vidinou šetření začali místo čajů pít vodu a kávu raději omezili.

Čeho se ale můžete zříct, jsou každodenní koupele a dlouhé sprchování, během kterého ztrácíte hektolitry vody zcela zbytečně. Tuto změnu také nezapomeňte oznámit vašim dětem, které si cenu stočného rozhodně neuvědomují. Co rovněž šetří vodu, je myčka. Pakliže stále myjete nádobí v ruce, raději si pořiďte chytrý spotřebič, který vám práci nejenom usnadní, ale především výrazně ušetří.

Vypínejte spotřebiče

Dalším nešvarem jsou neustále ,,frčící“ spotřebiče, které jsou rovněž neskutečnými žrouty energie. Naučili jste se při příchodu domů automaticky zapnout televizi a počítače raději na nic nevypínáte vůbec? Pak svůj postoj změňte a uvidíte, kolik korun lze takto jednoduše naspořit.

Raději vařte

Oblíbili jste si večeřet v restauracích a to nejenom ve dvou, ale rovnou celá rodina? Ano, dopřát si jednou za čas luxusní menu je zapotřebí, ale pakliže v restauračních zařízeních trávíte několik večerů v týdnu, není divu, že se vám peníze kutálí na všechny strany. Naučte se raději pravidelně vařit, čímž nejenom ušetříte, ale pravděpodobně uděláte i něco navíc pro své zdraví.

 

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.