4 tipy, jak se chránit před zloději

NOTONTHEHIGHSTREET

Samozřejmě stále platí, že tím nejcennějším co máte je vaše zdraví, nicméně v dnešní době, kdy jsou peníze nepostradatelné a koneckonců si díky nim můžete koupit právě i to zmiňované zdraví, byste jimi jednak neměli hýřit a především byste i svůj majetek měli náležitě střežit. Stejně tak, jako nikomu cizímu nedovolíte, aby vám z kabelku ukradl telefon nebo peněženku, měli byste myslet i na své bydlení a také zahradu. Bohužel zloději stále jsou a vždy budou a pouze na vás je, ubránit se jejich nenechavým spárům. Jak se proti odcizení majetku vlastně bránit? Máme pro vás pár skvělých tipů, které jistě rádi využijete a uplatníte.

Místo kliky „koule“

Někteří lidé si do svých domovů zvou nezvané hosty, aniž by o tom sami měli ponětí. Fakt, že domácnost zamknete na sto západů ještě rozhodně není zárukou kvality a toho, že váš byt po návratu domů nebude „vybílený“. Základní chybou je vlastnit na domovních dveřích klasickou kliku. Možná vám toto přijde jako banalita, nicméně pomocí kliky a její manipulace se zloděj do objektu dostane podstatně snáz, než v případě „koule“, se kterou laicky řečeno ani nehne.

Buďte stále doma

Tato rada je pro mnoho lidí nepředstavitelná a především nesmyslná, neboť většina lidí pracuje a také žije aktivním společenským životem. Nadpis je trochu nadnesený, nicméně jeho pravý význam tkví v triku, kdy si okolí bude myslet, že doma skutečně jste. Máte ve zvyku kdykoliv, když jedete na dovolenou, byt zabarikádovat a téměř utěsnit? Pak si opravdu koledujete o vykradení. Nemusíte samozřejmě plýtvat penězi a nechávat rozsvícená světla, nicméně pootevřenými okny na ventilaci a pár skleničkami na terase nic nezkazíte a zloděj si jednoduše netroufne.

Autor. IMPROVEMENTSCATALOG.COM

Nepodceňujte alarm

Připadá vám alarm jako přežitek z dob minulých a akorát vyhozené peníze? Pak jste na omylu a vezte, že právě vhodný alarm vám může zachránit veškerý majetek a pomoci chytit lupiče přímo při činu. Některé systémy jsou, pravda, trochu omšelé a pomalé, ale existují natolik vychytané modely, díky kterým bude zloděj odhalen ve chvíli, kdy sotva otevře domovní dveře a ještě se ani nestihne dotknout vašeho majetku. Alespoň pro klid vaší duše a pohodlný spánek je alarm vhodnou volbou.

Pořiďte si pojištění

Nepodceňujte ani sílu pojištění, které by mělo být součástí a samozřejmost pro každého člověka. Jako si na dovolenou pojistíte sebe , své blízké a veškerá zavazadla, pojistíte si automobil, měli byste si pojistit také svůj majetek, a to nejenom před lupiči, ale také před živelnými katastrofami a vlastní „hloupostí“, díky které již mnoho lidí přišlo o spoustu peněz.

 

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.