4 tipy, jak předejít plísním v domácnosti

Plísně v domácnosti jsou nepříjemnou záležitostí, která může být svízelná a letitá. Není pravidlem, že se houby a plísně objevují pouze ve starších domech nebo zanedbaných bytech. Často se vyskytnou i ve zbrusu nových stavbách a moderních vilách, kde selhalo těsnění nebo zateplení neproběhlo kvalitně a dle představ. Pakliže vás doma sužují zmiňované plísně, pak se potýkáte s nepříjemným nepřítelem, jež se touží stát vaší součástí. Zatočte  domácími plísněmi jednou pro vždy, a to díky těmto trikům, jež fungují.

1. Větrejte a zase větrejte

Základem, jak předcházet nepříjemným plísním, je rozhodně větrání. Čerstvý a svěží vzduch je tou nejlepší volbou, jak se plísní a také zápachu z nich zbavovat. Větrat byste proto měli po celý rok, a to nejenom na jaře a v létě ale také v zimě, kdy je vzduch suchý a vlhko a plísně rovněž zahubí. Nicméně pokud již doma plísně, především na stěnách, odkud je nesmyjete, máte, pak vám pouze větrání nepostačí.

2. Vysoušejte profesionálně

Pakliže vaši domácnost plísně již sužují, pak máte vlhkost po celém domě a té se potřebujete zbavit. Větrání bohužel již není dostačující, proto si pořiďte profesionální vysoušeč vzduchu, Budete překvapeni, kolik takový přístroj jen za několik hodin natáhne vody. Jedná se o litry vody, jež se běžně drží ve vašich zdech, což rozhodně není v pořádku. Vysoušeče seženete na internetových e-shopech, a to již od několika pár tisíc korun.

Autor: midiman

3. Nezatracujte savo

Možná jste na plísně v domácnosti již několikrát vyzkoušeli savo a ani to vám nepomohlo anebo ne na dlouho. Savo na plísně a vlhkost samo o sobě nestačí, ovšem v kombinaci s vysoušečem vzduchu je geniální volbou, jak se plísní jednou pro vždy zbavit. Savo je velmi silným prostředkem, co dokáže likvidovat i zárodky plísní, ale není příliš přívětivé ke zdraví. V případě jeho používání proto v místnosti, kde savo aplikujete, rozhodně netravte minimálně dalších 24 hodin.

4. Vymalujte

Proti domácím plísním vám mohou skvěle pomoci také protiplísňové barvy a laky, jež jsou čím dál rozšířenější a populárnější. Jakmile vám plísně zasáhnou také stěny, nezbude vám, než po vysušování vysoušečem a použití sava také znovu vymalovat. Pro prevenci proti plísním skvěle působí například populární protiplísňové barvy a laky, jež dnes pořídíte prakticky ve všech prodejnách, kde barvy prodávají. Sehnat můžete samozřejmě klasické bílé barvy, ale také nejrůznější odstíny v široké barevné škále.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.