4 tipy, jak na Vánoce provonět byt

Podzim zase utekl jako voda a před námi je jedno z nejkrásnějších období v roce, kterým jsou samozřejmě tolik milované a oslavované Vánoce. Vánoční svátky se kvapem blíží a vy byste pomalu, ale jistě, měli doma navozovat tu typickou sváteční atmosféru. Vzhledem k tomu, že letošní svátky budou pravděpodobně opět suché, bez sněhu, musíte si pomoci jinak. Ideální variantou, jak Vánoce příjemně cítit každým coulem, jsou vůně. Víte, jak jich ve své domácnosti docílit?

František nesmí chybět

Naprosto dokonalou Vánoční vůni vám přinese typická František, což je směsice éterických olejů, které jsou příznačně skryty v praktické pyramidce, která dokáže hořet až několik hodit a přitom uvolňovat příjemné vůně. Tóny jsou poměrně silné, proto je dobré mít kadidlo ve větší místnosti, nejlépe třeba v obývacím pokoji na krbu nebo parapetu. Františka koupíte v každém obchodě se suvenýry nebo domácími potřebami či jinými drobnostmi, jako jsou například svíčky.

Skořice všude kolem

K naprostou jasným Vánočním vůním patří neodmyslitelně také oblíbená skořice, která by v domácnosti rozhodně neměla chybět. Mletou skořicí si můžete dochucovat jídla jako jsou ovesné kaše, pudinky a další dezerty po celý rok a na Vánoce ji přidávejte například do čaje nebo svařeného vína. Celou skořici pak pověste na stromeček nebo větvičky, kde bude krásně vonět.

Svíčky všeho druhu

Jestli umí něco dokonale provonět celou místnost, pak jsou to rozhodně svíčky a nejenom ty gelové. Kvalitní svíčky, například s kousky sušeného ovoce nebo květin, dokáží hořet spousty hodin a krásně vonět i několik dní po uhasnutí. Zajeďte si například do Ikea, kde pořídíte sadu voňavých svíček za pár korun. Vánoce mohou začít, proto nečekejte a palte všechny svíčky, které doma najdete.

Medové perníčky nejenom k jídlu

Pokud pečete na Vánoce každoročně oblíbené medové perníčky, pak letos myslete na to, že je zdaleka nemusíte použít pouze jako cukrovinku ke konzumaci. Stejně jako linecké pečivo nebo vanilkové rohlíčky, i medové perníčky překrásně voní, a to doslova celým bytem. Vyzdobte si jimi například obývací pokoj a těšte se z krásné nasládlé medové vůně v kombinaci s perníkovým kořením.

 

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.