3 tipy na zařízení zimní zahrady

Podzim je v plném proudu a avizuje brzký příchod zimních měsíců, které budou dlouhé, mrazivé a nepříjemné. Patříte spíše k letních typům lidí, kteří si potrpí na rostliny všeho druhu? Pak vám po čas zimy jejich přítomnost jistě chybí. A právě pro tyto a další příležitosti jsou zde zimní zahrady, které jsou desítky let nedílnou součástí spousty domů a jejich majitelé si je nemohou vynachválit. Pořiďte si i vy tento soukromí květinový koutek a užívejte si trochu té přírody po celý rok.

Vyžití nadšeného zahrádkáře

Zimní zahrada může sloužit k několika účelům a záleží opravdu na vás, jakým stylem její funkci pojmete. Není důležité v jaké části domu se nachází a nebo zda je připojena ke garáži nebo například kůlně, jako je tomu u spousty rodin. Důležitý je koneckonců její obsah.

Všichni milovníci zahradničení mohou zimní zahradu využít jako jakýsi luxusnější skleník, neboť i zde lze pěstovat prakticky cokoliv. Květiny jsou samozřejmostí, neboť jejich vůně je symbolem zimní zahrady, ale nemusíte se bát ani keříkových rajčat, okurek a dalších surovin, které dennodenně využijete při vaření. Zimní zahrada tak může mít i velmi praktickou funkci. Pakliže se rozhodnete pro pěstitelství, nezapomeňte ani na oblíbené bylinky jako je tymián, máta, bazalka či šalvěj, které jídlům dodají tu správnou chuť.

Posezení při kávě

Ne každý je ,,návštěvový“ typ a své soukromí si střeží jako oko v hlavě. Pokud se ale s přáteli nechcete stále scházet po kavárnách a rádi byste si vychutnali odpolední čaj, kávu a zákusek v pohodlí domova, přizpůsobte právě tomuto účelu zimní zahradu. Pořiďte si stylový nábytek, praktický stoleček a samozřejmě vaše oblíbené květiny, které v zimní zahradě nemohou chybět.

Koutek relaxace

A do třetice je zde skvělý typ, který jistě ocení všichni workoholici a nebo prostě ti jedinci, kteří nevědí, jak odpočívat. Nemáte čas chodit na masáže, do sauny či pravidelně plavat? Pak si pořiďte zimní zahradu, kterou proměňte na oázu klidu a pohody. Je zcela ve vaši režii, jak přizpůsobíte její zařízení. Oblíbené časopisy, kávovar, knihovnička, solná lampa, relaxační hudba – vše je povoleno!

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.