3 tipy, jak vybrat sedací soupravu

Bez sedací soupravy se byt či dům jen stěží obejde., neboť obývací pokoj je ústřední místností každého obydlí, kde se rodina den co den schází a tráví společné chvíle. Sedací souprava vám proto poslouží k hraní společných her, k relaxaci a k pořádání rodinných oslav. Jak ale vybrat takovou pohovku, aby splňovala všechna vaše kritéria?

Výběr sedací soupravy není vůbec jednoduchý a rozhodně se nejedná o záležitost, které stačí věnovat pár minut. Vzhledem k faktu, že je v místnosti dosti vidět, musí „nějak“ vypadat a také by měla být opravdu komfortní, jinak by se z vašeho sledování oblíbených pořadů, mohlo stát utrpení.

Spočítejte členy rodiny

Možná by se vám to mohlo zdát absurdní, ale nejedna rodina řeší nedostatek místa, proto je opravdu důležité si spočítat, zda se na sedačku vůbec vejdete. Máte-li s partnerem tři děti, těžko vám postačí menší pohovka a gaučík, vy zkrátka potřebujete prostornou sedací soupravu, kde se můžete všichni pohodlně „rozvalit“. No a pakliže ještě neplánujete rodinu, vystačíte si s menší a jednodušší variantou, kterou lze třeba i rozložit.

Zohledněte interiér

Při výběru pohovky musíte samozřejmě myslet na styl interiéru, ve kterém se místnost nese. Pokud máte červené stěny, těžko si pořídíte fialovou sedací soupravu a podobně. Myslete na to, že pohovka by měla ladit. Buďto se držte známého ,,tón v tónu“, takže vsaďte na krémovou, hnědou, černou nebo bílou, no anebo se odvažte a vyzkoušejte barvy, které světlým stěnám a jednoduchému nábytku dodají na sympatičnosti.

Komfort nade vše

Spousta sedacích souprav a pohovek vypadá na první pohled krásné, exkluzivně a luxusně, ale když se na ně posadíte, máte pocit, jako byste seděli v parku na dřevěné lavičce. Takto byste si domácí pohodu asi dlouho neužívali. Než si sedačku vůbec koupíte, nebojte se ji v obchodě vyzkoušet a takzvaně osahat. Budoucí nemalá investice by vás totiž mohla pořádně mrzet.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.