3 tipy, jak svému bydlení dopřát dostatek světla

201207201053520.al_11_1081_1_edelstahl

Při stavbě domu nebo zařizování bytu se většina lidí soustředí na multifunkční kuchyňskou linku s prvotřídními nerezovými spotřebiči, muži apelují na prostornou sedací soupravu a dětem samozřejmě nesmějí chybět barevné tapety a hrací koberce. Často se rodiny jednoduše zaměřují na to, co jim udělá radost nebo s čím budou denně pracovat, přičemž mohou opomenout důležité detaily, které pak bytí znatelně znesnadňují. Jedním z přehlížených faktorů bývá například osvětlení, které je však v domácnosti klíčové. Pokud se světla zhasnou dříve, než stihnete dojít na toaletu či do koupelny, hrozí riziko úrazu, pakliže světla v kuchyni nesvítí, jen neprakticky poblikávají nebo vám dokonce stíní, vaření rozhodně nebude příjemnou záležitostí a jakmile se venkovní lampy neaktivují vždy, když zpozorují pohyb, můžete se brzy těšit z přítomnosti nevítaných hostů. Nepodceňujte důležitost světel a pokud se tak již stalo, obstarejte si svítidla do interiéru i exteriéru, která vám usnadní dosavadní život.

Světlo prakticky kdekoliv si usmyslíte

Říkáte si, že zavést osvětlení do již fungujícího domu může být velmi obtížné, ba dokonce nereálné? Pak se seznamte s vychytanými bodovými světly, která jsou řešením nejenom pro prostorné domy, ale také pro byty v panelových domech či dokonce pro malé garsonky. Bodovky do sádrokartonu lze snadno implementovat a získat tak osvětlení v místech, kde vám doposud scházela. Neuvěřitelnou výhodou těchto bodovek je jejich lehkost a především nenáročnost a naprostá bezúdržbovost. Jakmile LED bodové světlo do zdi zastavíte, nemusíte se o něho již prakticky starat, a to na opravdu dlouhou dobu. Řeč ovšem není pouze o měsících nebo o roce, nýbrž třeba o 20 letech, kdy vám budou sloužit stále jako nová. Budiž světlo na chodbě, pod schody nebo třeba uvnitř knihovny. Volba je čistě na vás

Bodovky můžete umístit i do sádrokartonu, autor: profisvitidla

 Nezapomínejte na exteriér

Když už se vám poštěstilo pořídit si vlastní pozemek, postavit si rodinný domek snů, tak byste měli myslet i na detaily směrem k zahradě. Sice jste si vypěstovali krásné pivoňky a růže, máte luxusní bazén a nechybí vám ani gril a posezení na terase či v altánku, nicméně jakmile se začne smrákat, musíte se tmě přizpůsobit a s okopáváním záhonků skončit a v případě relaxu na venkovním křesle se přemístit dovnitř. Proč byste se ale měli nechat limitovat západem slunce? ba naopak si jej vychutnejte plnými doušky a následně poseďte s partou přátel třeba až do brzkých ranních hodin. Led venkovní osvětlení vám toto všechno a ještě mnohem víc samozřejmě umožní. Vybírat můžete ze široké škály stojacích či závěsných lamp, vhod vám přijdou také světla s čidlem anebo třeba venkovní reflektory, ideální pro rozlehlé pozemky. Pakliže si potrpíte na design, neváhejte si obstarat stylová luxusní světla, která zahradě propůjčí netradiční vzhled. Více informací o světlech nejenom do exteriéru najdete na www.profisvitidla.cz.

Nezapomínejte na osvětlení exteriéru, autor: profisvitidla

 Světla pro „fajnšmekry“

Našli jste v osvětlení zalíbení a přemýšlíte, jak bydlení ještě trochu oživit nebo alespoň na čas ozvláštnit? Vánoční svátky se kvapem blíží a spolu s nimi také spousta kýčových ozdob. Buďte pro letošní rok moderní a stylový a obstarejte si netypická Vánoční svítidla, která budou v interiéru působit velmi decentně a venku naopak naprosto famózně.

Vánoční výzdoba nemusí působit lacině, autor: profisvitidla

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.