3 tipy jak se zbavit prachu

Každý z nás, kdo má hezky zařízený interiér domu nebo bytu také ví, že pro jeho uchování je třeba udržovat pořádek a pravidelně uklízet, neboť i sebe luxusnější vybavení je v ,,zaneřáděném“ bydlení zbytečné. Prach je bohužel nedílnou součástí každé místnosti a všechny hospodyňky moc dobře vědí, jak dokáže potrápit. Abyste netrpěli alergiemi a neměli doma nepořádek, naučte se jej odstraňovat rychle, efektivně a pokud možno na delší dobu, než je jeden den.

Zapomeňte na mokrý hadr

Většina lidí žije v domnění, že nejlepším pomocníkem při odstraňování prachu je mokrý hadr. Opak je ale pravdou, namočená utěrka prach pouze rozetře ze strany na stranu, ale rozhodně jej neodstraní. Pakliže chcete mít doma opravdu uklizeno a to nejenom pár hodin, pořiďte si klasickou antistatickou prachovku, která na sebe naváže molekuly prachy, které rázem zmizí a váš obývací pokoj, ložnice i kuchyně budou zářit čistotou na minimálně dva dny.

Utěrky vždy po ruce

Antistatická prachovka je základ, bez kterého se neobejdete, ale některou špínu, obzvláště tu mokrého charakteru, s ni rozhodně neodstraníte. Pro tyto případy byste měli mít po ruce vždy speciální vlhčené ubrousky, jež jsou určeny extra na prach a skvrny v domácnosti. Chcete-li mít jistotu vyčištění plochy, kupte si takové, které jsou určeny zvlášť na dřevo, plast, kov a nebo sklo. Výsledek bude ohromující a vy budete nadšeni!

Použijte speciální přípravek

Možná jste o tom doposud nevěděli nebo neslyšeli, ale na trhu existují již řadu let speciální ochranné přípravky, které vás prachu zbaví dokonce i na týden. Fungují na principu ochranného povlaku, který prach a nečistotu odpuzuje. Stačí pouze klasicky otřít prach v celém domě, plochy poté nastříkat sprejem s rozprašovačem a práce je hotova. Vy ta nebudete muset další den opět zdlouhavě uklízet, což především vaše rodina jistě ocení.

 

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte!

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.